Visuomeninė akcija „Uždek žvakutę ant savanorio kapo“

 Žodis – 1918 metų vasario 16-osios Aktas – nebūtų galėjęs virsti kūnu – valstybe – jei nebūtų buvę savanorių, kurie tapo Lietuvos kariuomenės pamatu. Būtent jų atsidavimas ir kova padėjo pagrindus mūsų valstybei. Todėl minėdami 100 metų nuo Valstybės atkūrimo, kviečiame vasario 16 dieną uždegti žvakutę ant savanorių kapų.

     Kviečiame dalyvauti visus – mokinius ir mokytojus, politikus ir visuomenininkus, karius, šaulius ir pacifistus, valdininkus ir verslininkus. Degdamas žvakutę ant savanorio kapo, degi ugnį savo širdyje, pasiryždamas didiems darbams.

     Vasario 16 dieną 11.00 val.  – tada, kai susirinko Taryba priimti Nepriklausomybės Aktą – kviečiami piliečiai uždegti žvakutes ant savanorių kapų. Jei ta diena ar valanda netinka, galima ateiti ir uždegti kitą valandą ar dieną.

     Pagal Eugenijaus Ivaškevičiaus sudarytą „Lietuvos karių, partizanų ir šalių kapai“ yra 184 kapinės, kuriose palaidoti savanoriai. Mes tikimės, kad 2018 metų vasario 16 dieną visose šiose kapinėse ant visų savanorių kapų bus uždegtos žvakutės.

     Žemėlapį, kuriame galite pamatyti, kuriose kapinėse palaidoti savanoriai, surasite čia: http://www.bukdetektyvas.lt/kategorijos/savanoriu-kapai/

     Siūlome savivaldybėje paskirti atsakingą žmogų, kuris koordinuotų šią akciją: pakviestų aktyvius rajono gyventojus, mokyklų mokytojus ir mokinius, nevyriausybinių organizacijų atstovus į šią akciją. Jei savivaldybėje yra keletas kapinių, koordinuotų, kad būtų žvakutės uždegtos ant visų savanorių kapų. Taip pat informuotų vietos žiniasklaidą apie šį renginį. Tai būtų prasmingas vietos valdžios ir vietos piliečių susibūrimas ir pagerbimas tų, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

Informacija pasiteiravimui:

Mečys Laurinkus – 860222349

Virginijus Savukynas – 868235573